Pieszy, rowerzysta...

Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań Jeżyce oraz miejska strażniczka z Zespołu Profilaktyki zainaugurowali cykl profilaktycznych działań na terenie Jeżyc "Bezpieczny, widoczny pieszy i rowerzysta".

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo pieszych zależy nie tylko zachowania kierowców, ale także od nich samych. Zgodnie z przepisami elementy odblaskowe obowiązani są używać piesi, również prowadzący poboczem rower, skuter, motocykl, czy wózek. Pieszy bez odblasków jest widoczny przez kierowcę z odległości tylko kilku, kilkunastu metrów. W przypadku używania odblasków, odległość ta może wzrosnąć kilkukrotnie, nawet do 150 metrów. Używanie odblasków jest niezwykle istotne, nie tylko gdy jest ciemno, ale również podczas opadów deszczu. Ważne jest ich umieszczenie na wysokości kolan, dłoni, w okolicy klatki piersiowej i pleców. Wtedy odblaski będą dobrze widoczne dla kierujących pojazdami.

Rower, to najpopularniejszy pojazd na świecie. Jest ekonomiczny, ekologiczny i bardzo modny. Nic więc dziwnego, że liczba jego zwolenników stale rośnie. Ci najbardziej niecierpliwi, już pojawiają się na swoich wehikułach na ulicach miast. W miarę poprawy pogody, należy spodziewać się coraz większej liczby rowerzystów. W związku z tym funkcjonariusze udali się, na drogi rowerowe i przypominali rowerzystom, że dobry i sprawny rower to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Śmiertelne wypadki z udziałem rowerzystów, to nie mity, a fakty, które każdemu powinny dać do myślenia. Pamiętać należy, że sprawność techniczna roweru przyczynia się do bezpiecznego poruszania się po drogach, ścieżkach rowerowych.

Funkcjonariusze, którym towarzyszył sierżant Pyrek, przypominali pieszym oraz rowerzystom o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym, przekazano im odblaski oraz informacyjne broszury.

AC-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej