Zespół profilaktyki

Strażniczka miejska odwiedziła online dzieci w Przedszkolu nr 71 "Pod Topolą". Funkcjonariuszka przypomniała przedszkolakom, że samodzielnie nie mogą się jeszcze poruszać po drodze (dziecko do 7. roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej - nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Najmłodsze dzieci idą razem z rodzicami trzymając się za ręce. Przedszkolaczki same doskonale wiedziały, w jaki sposób poruszamy się po naszym mieście. W związku z tym, wspólnie utrwalano wiedzę, przypominając zasady bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Przedszkolaczki doskonale wiedzą, że nigdy nie chodzimy na skróty, a jeżeli nie ma chodnika, zawsze chodzimy po lewym poboczu drogi. Jeżeli chcemy przejść na drugą stronę drogi, to zawsze przechodzimy w miejscach widocznych, do tego wyznaczonych, najlepiej z sygnalizacja świetlną. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby nigdy nie przebiegać przez jezdnię, a po zmroku na drodze zawsze nosimy elementy odblaskowe widoczne dla nadjeżdżających kierowców. Wszystkie przedszkolaki miały możliwość zobaczenia znaków drogowych, sygnałów świetlnych dla pieszych, a także charakterystyczne oznakowanie "przejścia dla pieszych".

Następnie funkcjonariuszka pokazała dzieciom, jak wygląda mundur strażnika miejskiego i służbowe wyposażenie oraz opowiedziała, czym zajmuje się Straż Miejska.

Spotkanie, jak zwykle, zakończono przypomnieniem o konieczności przestrzegania zasad ochrony przed Covid19 Dystans-Dezynfekcja-Maseczka.

AC-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej