"Bezpiecznym być" - 30 lat z miejskim strażnikiem

Podczas kolejnego spotkania w ramach projektu "Bezpiecznym być", uczniowie Zespołu Szkół nr 105 mieli okazję dowiedzieć, czym zajmuje się na co dzień Straż Miejska Miasta Poznania.

Do jej zadań należy w szczególności:
ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego, współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomoc w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń, zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy, czy współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych.

Przedstawiono uczniom informacje o zawodzie miejskiego strażnika, aby wiedzieli, że spotykając takiego funkcjonariusza nie muszą się go bać, ale zawsze mogą liczyć na jego pomoc.

O zadaniach codziennie realizowanych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Poznania opowiadał zebranym inspektor Wartuś. Przedstawił także historię jednostki od jej powstania, poprzez zmiany struktur organizacyjnych, terenowych oraz siedzib, aż do dzisiejszego stanu. Przypomnieć należy, że na początku marca Straż Miejska Miasta Poznania będzie obchodzić 30-lecie jej utworzenia.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej