Zespół profilaktyki

Strażniczki miejskie, nie mogąc odwiedzić osobiście najmłodszych pacjentów Szpitala Dziecięcego im. B. Krysiewicza, zorganizowały spotkania profilaktyczne online. Skorzystały z możliwości przeprowadzenia zdalnej pogadanki o bezpieczeństwie na drodze, podczas domowych czynności, w podróży, czy też w kontakcie z nieznajomą osobą.

Funkcjonariuszki przypomniały o ostrożności i zasadach bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, również jako pasażer pojazdu. Apelowały, aby przypominali rodzicom o konieczności używania pasów bezpieczeństwa, a dzieci podróżowały w fotelikach, na siedziskach. Nieodzownymi na drodze po zmroku są odblaski poprawiające zauważalność pieszego przez kierowców.

Przypomniano o rozważnych kontaktach z nieznanymi osobami. Wskazane jest ograniczone zaufanie, bo nazbyt przyjazne zachowanie nieznajomego, nie zawsze musi być prawdziwe.

Także utrwalono ogólnoeuropejski numer telefonu alarmowego 112 i zasady wzywania pomocy. Informowano o uzasadnionym wyposażeniu maluchów w opaski-niezgubki z odnotowanym numerem telefonu do rodziców - niezbędnym gadżetem podczas wakacyjnego pobytu w zaludnionych miejscach, np. na plaży.

Po spotkaniu, gronu pedagogicznemu przekazano drobne upominki dla dzieci, niektóre przyczynią się do poprawy ich widoczności na drodze.

AS, MS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej