Odblaskowe Mikołajki

Elementy odblaskowe to przedmioty, które mogą uratować życie. Prawo o ruchu drogowym wprowadza obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych, niezależnie od wieku, poruszających się po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym. Przepisy nie wskazują, jak ma wyglądać i o jakich wymiarach ma być obowiązkowy element odblaskowy. Najważniejszym jest, aby spełniał swoją funkcję i był widoczny w określonych warunkach. Dostępne są wszelkiego rodzaju zawieszki, breloczki, opaski, kamizelki, naklejki - każdy może wybrać sobie dowolną formę, dostosowaną zarówno do wieku, jak i rodzaju aktywności na drodze.

Siedzibę Straży Miejskiej Miasta Poznania przy ul. Głogowskiej nr 26, zgodnie z tradycją, od Mikołajek zdobi świąteczne drzewko. I choć udekorowanych choinek jest wiele, ta jest szczególna, jej wystrój propaguje odblaskowe bezpieczeństwo. Choinkę w poprzednich latach, wraz z inspektorem Wartusiem dekorowały dzieci z poznańskich szkół i przedszkoli. W tym roku, ze względu na pandemię, świąteczne drzewko przystroiły funkcjonariuszki z Zespołu Profilaktyki, oczywiście w towarzystwie maskotki poznańskich strażników.

Inspektor Wartuś nie zapomniał także o odblaskach dla przedszkolaków, które polecił strażnikom przekazać podczas mikołajkowej wizyty połączonej z dekorowaniem choinki. Odblaski, które mają chronić przedszkolaków podczas spacerów, terenowych zabaw.

W ten sposób możemy podarować innej osobie bardzo cenny prezent - bezpieczeństwo. Życzymy wszystkim dzieciom z okazji Mikołajek wiele radości, uśmiechu, zdrowia i bezpieczeństwa na co dzień.

strażnicy Zespołu Profilaktyki SMMP

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej