Zespół profilaktyki

Strażniczka miejska odwiedziła  dzieci w SP nr 9. Celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z takimi pojęciami, jak: osoba nieznana, zaufanie oraz ostrożność, a także ukształtowanie poprawnych reakcji w sytuacji kontaktu z osobą nieznaną - "obcą". Dzieci podczas zajęć ustaliły złote zasady bezpiecznego zachowania się, które każdy powinien przestrzegać, aby czuć się bezpiecznym.

Nigdy nie rozmawiaj z osobami obcymi. Jeżeli jakaś osoba nieznana próbuje nawiązać z tobą rozmowę, nie kontynuuj jej i odejdź. Nigdy nie korzystaj z oferty podwiezienia samochodem przez obcą osobę - nie wiesz, czy dotrzesz bezpiecznie do domu. Pod żadnym pozorem, nie przyjmuj od osób obcych żadnych prezentów, czy słodyczy. Jeśli jesteś sam w domu, nie wpuszczaj nieznajomych do środka. Nie daj się wciągnąć w dyskusję, aby przez przypadek nie wyjawić nieznajomemu informacji, które będzie chciał wykorzystać w niecny sposób, np. opowiadając o zaplanowanym wyjeździe z rodzicami, możesz nieopatrznie poinformować potencjalnego włamywacza, że przez ten czas nikogo nie będzie w domu.

Pamiętaj, o wszystkich niepokojących sytuacjach informuj osoby dorosłe - rodziców, starsze rodzeństwo, czy nauczyciela w szkole.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej