"OBCY" - nieobcy młodym uczniom SP 79

"Dzieci mówią NIE w kontaktach z obcymi", pod takim tytułem odbyły się zajęcia profilaktyczne w świetlicy oraz "zerówce" Szkoły Podstawowej nr 79. 

Omówiono z dziećmi różne sytuacje np.:

- Co zrobisz, kiedy się zgubisz? - np. stój w miejscu i czekaj aż rodzic cię odnajdzie. Jak zagubisz się w supermarkecie, to podejdź do pani w kasie albo pana z ochrony i powiedz "zagubiłam/zagubiłem się i potrzebuję pomocy".

- Co zrobisz, jak ktoś poprosi cię, żebyś na chwilkę z nim poszła/poszedł i obiecuje, że pokaże tobie śliczne, małe pieski albo zabawki? - powiedz NIE! i szybko się oddal bez wchodzenia w dyskusję. Pamiętaj, że rodzic musi dowiedzieć się o zaistniałej sytuacji!

- Co zrobisz, jeśli ktoś będzie cię zaczepiał i nie będziesz umiał/umiała sobie poradzić? - poproś o pomoc kogoś, kto będzie w pobliżu, powiedz głośno, że nie znasz tej osoby, a ona cię zaczepia i nie wiesz, co zrobić.

- Co zrobisz, jak ktoś będzie cię częstował słodyczami? - rozmawiano, jak odmówić dorosłym, dlaczego niebezpieczne jest przyjmowanie słodyczy od przypadkowo spotkanych osób.

Po spotkaniu, nauczycielki ze świetlicy przeprowadziły rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu organizowanego przez SMMP pt. "Dzieci mówią NIE w kontaktach z obcymi". Wszystkie prace były bardzo ciekawe i ładne, odzwierciedlały zagadnienia omawiane podczas spotkań ze strażniczkami. Wyróżnione prace będą reprezentowały Szkołę i "staną do rywalizacji" w konkursie SMMP, do którego zaproszono uczniów klas I-III szkół podstawowych.

JK, EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej