Zespół profilaktyki

Funkcjonariuszki Straży Miejskiej i KP Poznań-Nowe Miasto odwiedziły kolonistów w Domu Kultury "Orle Gniazdo". Podczas spotkania przypomniano dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie letnich wakacji. Tym razem dużo uwagi poświęcono bezpiecznym zachowaniom podczas pobytu na wsi.

Dzieci ulegają wypadkom podczas zbiegających się wakacjami prac żniwnych. Dzieci nawet prowadzą maszyny rolnicze, co jest niedopuszczalne i bardzo niebezpieczne. Dziecko nie powinno przebywać w miejscu pracy żniwiarzy. Rolnicze maszyny są różnorodne - ciągnik, kombajn, prasy do słomy, czy kosiarka. Bawiące się dziecko, nie zawsze zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa.

Nie tylko styczność z maszynami jest niebezpieczna dla dzieci. Również zwierzęta mogą sprawić problem..Dla dzieci zwierzęta gospodarskie, to duża atrakcja. Dziecko zawsze powinno mieć ograniczone zaufanie do zwierząt. Do tych większych (koń, krowa, świnia) nie powinno samo podchodzić.

Jednak na wsi nie tylko występują zwierzęta udomowione. Jest sporo owadów, które są niebezpieczne - osy, pszczoły, szerszenie, trzmiele, występują również kleszcze.

Wieś jest właściwym miejscem do wypoczynku, ale pod warunkiem, że będziemy pamiętać o zagrożeniach, których musimy unikać.

ISz

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej