Zespół profilaktyki

W południe ostatniej niedzieli ferii, ze stawu na poznańskich Szachtach wyłowiono zwłoki 21-latka. A po południu, o krok od śmierci znalazły się dwie 16-latki. Koleżanki chciały zrobić sobie zdjęcie na zamarzniętym jeziorze, nagle lód zaczął pękać...jedna z dziewczyn wpadła do wody...z pomocą koleżanki wydostała się na wędkarską platformę, skąd rozpaczliwie wzywały pomocy - uratowali je policjanci.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej odwiedzili młodszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 85, którzy właśnie wrócili z ferii zimowych do stacjonarnych zajęć. Podczas zimowych zabaw na śniegu, na ślizgawce nie można zapominać o własnym bezpieczeństwie. Zależy ono w dużej mierze od naszych zachowań. Zimowa aura oczywiście zachęca do zabaw na śniegu i lodzie. Niestety, to także czas trudnych warunków atmosferycznych. Wcześniej zapadające ciemności, niska temperatura, śliskie jezdnie, znacznie wydłużona drogę hamowania pojazdów. Takie warunki, w połączeniu z niewłaściwie dobranym miejscem i formą zabawy, mogą przyczynić się do utraty przez dziecko zdrowia, a nawet życia.

Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń, musimy przestrzegać odpowiednich zasad bezpieczeństwa, o których informowaliśmy uczniów szkoły. Dlatego też przypomnieliśmy dzieciom, by pod żadnym pozorem nie wchodziły na zamarznięte (zawsze jest nieznana wytrzymałość tafli lodu!) zbiorniki wodne.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski, które mają je chronić po zmroku na drodze.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej