NIE dla palenia tytoniu!

W 2020 roku "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu" przypada na 19 listopada. Podczas palenia papierosa, zawarta w dymie nikotyna dostaje się do krwi i wywiera swoje negatywne działanie na organizm palacza. Oprócz nikotyny, dym tytoniowy zawiera tysiące szkodliwych, rakotwórczych substancji chemicznych, które bezpośrednio działają na cały organizm człowieka. Wpływają niszcząco na układy oddechowy, pokarmowy, krążenia, nerwowy, a także na mózg palacza. Osoby przebywające w towarzystwie palących, także są narażane na choroby występujące powszechnie u palaczy tytoniu, a więc bierne palenie jest także szkodliwe. Na całym świecie, każdego roku tytoń zabija wiele milionów palaczy oraz osób "palących biernie". Śmiertelne skutki nałogu są powszechnie znane, niemniej radykalne "rzucenie palenia" jest stosowane sporadycznie mimo wiedzy, że papierosy zabijają powoli. Palacz może nie odczuwać destrukcyjnych skutków swojego nałogu przez wiele lat.

Z okazji tego Dnia, strażnicy Zespołu Profilaktyki spotkali się z uczniami podczas zajęć online, prowadzonych ze Szkoły Podstawowej nr 55. Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwych konsekwencji palenia tytoniu, wzmacnianie postaw pro-abstynenckich oraz możliwości uzyskiwania pomocy w przypadkach uzależnienia od papierosów. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, to dobra okazja do skończenia z nałogiem. 

Pamiętajmy, że zdrowie jest najwyższą wartością - warto o tym pamiętać i podjąć skuteczną próbę wyeliminowania nałogu, jakim jest palenie tytoniu!

Gorąco do tego zachęcamy!

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej