Wagi pod kontrolą

Strażnicy miejscy z Nowego Miasta, Wildy i Jeżyc w minionym tygodniu przeprowadzili wspólnie z inspektorami Okręgowego Urzędu Miar w Poznaniu kontrolę stoisk handlowych m.in. na Rynku Piaśnicka, Rynku Jagiellońskim, Rynku Wildeckim, Targowisku Dębiec, Rynku Jeżyckim, czy na Pętli Ogrody.

SMMP - grafika artykułu
SMMP

Wprowadzanie do obrotu lub użytkowania przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej, bez wymaganych dowodów tej kontroli lub niespełniających wymagań ustawowych stanowi wykroczenie z art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy i może być karane grzywną do 500 zł, do nakładania których upoważnieni są strażnicy miejscy.

W czasie kontroli, strażnicy sprawdzili 115 stoisk handlowych w 29 przypadkach stwierdzili brak aktualnych cech legalizacji, co skutkowało nałożeniem mandatów.

Działania Straży Miejskiej i Okręgowego Urzędu Miar mają na celu przeciwdziałaniu oszukiwaniu kupujących, którzy w większości przypadków nie zwracają uwagi na rzeczywistą wagę kupowanych produktów. Kontrole będą kontynuowane w najbliższym czasie na Grunwaldzie i Starym Mieście.

sieci społecznościowe