Zespół profilaktyki

W obecnym świecie, uzależnieniem oraz zachowaniem nałogowym może być prawie wszystko - narkomania, używki, czy też siecioholizm, czyli uzależnienie od komputera, Internetu.

Z tego powodu strażnicy wspólnie z funkcjonariuszkami z KP Poznań-Nowe Miasto przeprowadzili zajęcia online kierowane do uczniów klas ósmych SP nr 6.

Profilaktyka, to działanie mające na cele zapobieganie problemom, zanim się pojawią. Polega na eliminowaniu bądź minimalizowaniu czynników ryzyka. W ramach tych działań, omówiono zagrożenia, jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne, czy sieć internetowa.

Jako że uzależnienia mają destrukcyjny wpływ na życie człowieka, konieczna jest ostrzegająca informacja. Gdy przekroczymy granicę zwaną "uzależnieniem" następuje zniewolenie od przyjemności.

Nadużywanie komputera, telefonu, to zjawisko do tego stopnia powszechne, że praktycznie niezauważalne jest uzależnienie. Marginalizowanie tego problemu pozwala uzależnieniu trwać, rozwijać się i skutecznie wpływać na naszą codzienność. Mogą pojawić się kłopoty w pracy, w szkole, problemy ze zdrowiem. A gdy dodatkowo sięgniemy po substancje psychoaktywne, to tarapaty finansowe są już na horyzoncie, a konflikt z prawem staje się rzeczywistością, natomiast skutki zdrowotne i społeczne nieodwracalne! 

JK, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej