Zespół profilaktyki

Miejscy strażnicy i nowomiejscy policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi na na półkoloniach w Domu Kultury "Jędruś". Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne wakacje.

Z dziećmi omówiono wiele sytuacji i różnorodnych zasad, którymi należy się kierować, aby bezpiecznie spędzić trwające  wakacje. Dlaczego należy unikać pewnych miejsc podczas zabaw i jak odróżnić miejsca bezpieczne od niebezpiecznych. Dlaczego  tak ważne są odblaski, które nosimy w widocznym miejscu. Dlaczego należy kąpać się tylko na kąpieliskach strzeżonych. Z kim należy kontaktować się w sytuacji zagrożenia i jak w takim momencie należy zachować się. Staraliśmy się przekazać dzieciom informacje, jak reagować w sytuacjach zagrożeń, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy jesteśmy nad morzem, jeziorem WOPR - 601 100 100, czy też w górach GOPR - 985, 601 100 300. Z uwagi na powtarzające się na osiedlach "odwiedziny" dzików i możliwość spotkania innych dzikich zwierząt, omówiono również zasady bezpiecznego postępowania w takich sytuacjach, aby uniknąć zagrożenia z ich strony.

Ponadto opowiedzieliśmy im o swojej pracy, jaką wykonujemy na co dzień. Dzieci mogły również obejrzeć sprzęt mundurowych. Nie lada atrakcją dla nich była możliwość przymierzenia taktycznej kamizelki, czy też prezentacja od wewnątrz policyjnego radiowozu.

Kolonistom przekazano odblaski, które powinny ich strzec na drodze.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej