Miejskie półkolonie

Miasto Poznań zaproponowało rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim spełniło oczekiwania najmłodszych. Warte podkreślenia jest, że półkolonie odbywają się w szkołach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku, a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania, co jest sporym udogodnieniem. To program skierowany do poznańskich uczniów, który jest dofinansowany przez Miasto. W półkoloniach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami. Półkolonie, to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III. W organizację tego przedsięwzięcia włączyły się poznańskie szkoły podstawowe.

Podczas wakacji, po raz kolejny, wspólnie ze szkołami strażnicy pomagają zorganizować uczniom czas wolny. W związku z tym odwiedzają dzieci przebywające na półkoloniach, m.in. w Szkole Podstawowej nr 3. To bardzo dobry moment, aby przypominać o zasadach bezpieczeństwa. By wakacje były bezpieczne, należy przestrzegać tych zasad postępowania, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych  przygód.

Dzieciom przypomniano najważniejsze zasady, w tym dotyczące osobistego mienia i zabezpieczenia wakacyjnego kieszonkowego. W pociągu, czy autokarze - nie chwal się, co wartościowego zabrałeś z domu. Staraj się nie zostawiać nigdy bagażu bez opieki. Szczególnie w pociągu, staraj się nie spać w podróży.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej