Konkursowo dla "drogowego bezpieczeństwa"

W ZSS nr 101 zorganizowano "Międzyszkolny Konkurs Komunikacyjny" z udziałem zespołów reprezentujących Szkoły Podstawowe Specjalne z Poznania i Wielkopolski. Celem przedsięwzięcia była poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego młodych użytkowników dróg. W szczególności popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników tego ruchu poprzez propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze oraz popularyzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Na zaproszenie organizatora, przedstawiciele Straży Miejskiej, Policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego włączyli się w turniejowe działania. Udzielili pomocy w przygotowaniach konkurencji turniejowych, sędziowaniu i nadzorowaniu prawidłowości przebiegu rywalizacji.

Konkurs składał się z trzech etapów. Uczestnicy musieli poradzić sobie zarówno w konkurencjach teoretycznych, jak i praktycznych w każdym z nich. W części teoretycznej rozwiązywali testowe zadania dotyczące ruchu drogowego. Następnie musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, a następnie poradzić sobie w udzielaniu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. 

Zawody odbyły się w przyjaznej rywalizacji i klimacie. Drużyny biorące udział w konkursie spisały się znakomicie. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary, nagrody rzeczowe i odblaskowe gadżety.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

ISz, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej