Zespół profilaktyki

Policja i Straż Miejska, podczas roku szkolnego uczestniczą w wielu spotkaniach w szkołach i przedszkolach, aby dzieci poznawały bezpieczne zachowania w różnorodnych zakresach.

Tym razem, spotkanie odbyło się w okresie wakacyjnym, w Komisariacie Policji Poznań-Nowe Miasto, gdzie z wizytą przybyli koloniści z Domu Kultury "Jagiellonka".

Funkcjonariusze opowiedzieli gościom o swojej pracy, jaką wykonują na co dzień. Dzieci mogły również obejrzeć sprzęt policyjny, czy zwiedzić policyjną siedzibę. Nie lada atrakcją, była dla nich możliwość poznania Systemu Monitoringu Wizyjnego Miasta Poznania, gdzie dyżurują pracownicy Straży Miejskiej, obserwując newralgiczne obszary miasta.

Monitoring wizyjny stanowi m.in. narzędzie zwiększające szansę na wykrycie przestępstw i wykroczeń oraz ujawnienie sprawców już w momencie ich popełniania. Jest też skutecznym narzędziem prewencyjnym.

Jednakże tematem wiodącym spotkania były bezpieczne wakacje. Staraliśmy się przekazać dzieciom informacje, jak reagować w sytuacjach zagrożeń, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy jesteśmy nad jeziorem, morzem, czy też w górach.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej