Zespół profilaktyki

Strażniczka miejska odwiedziła dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Konik Polny" Fundacji Familijny Poznań. Celem zajęć edukacyjnych było kształtowanie i propagowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań oraz zapoznanie ich z pojęciami: osoba nieznana, zaufanie oraz ostrożność, a także wykształcenie właściwej reakcji w sytuacji kontaktu z osobą nieznaną - obcą. Przedszkolaki podczas zajęć ustaliły złote zasady bezpiecznego zachowania się w takich sytuacjach:

1. Nie rozmawiaj z osobami obcymi. Jeżeli jakaś osoba nieznana próbuje nawiązać z tobą rozmowę, nie kontynuuj jej. Odpowiedz, że rodzice zabronili rozmawiać z osobami obcymi i odejdź.

2. Pod żadnym pozorem nie korzystaj z oferty podwiezienia samochodem przez obcą osobę. Nigdy nie wiesz, czy dotrzesz bezpiecznie do domu.

3. Nie przyjmuj od osób obcych żadnych prezentów, czy słodyczy.

4. Jeśli jesteś sam w domu, nie wpuszczaj nieznajomych do środka. Nie daj się wciągnąć w dyskusję, aby przez przypadek nie wyjawić nieznajomemu informacji, które ten będzie mogł wykorzystać w niecny sposób, np. informując o planowanym wyjeździe z rodzicami, możesz nieopatrznie przekazać potencjalnemu włamywaczowi, że nikogo nie będzie w domu.

5. O wszystkich niepokojących sytuacjach informuj rodziców, starszego brata lub siostrę, czy nauczyciela w przedszkolu.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej