Zespół profilaktyki

W Przedszkolach nr 43 im. Krasnala Hałabały i nr 104 "Bajlandia" odbyły się spotkanie rozpoczynające kolejną edycję prewencyjnego projektu "Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka". Również w bieżącym roku szkolnym inne przedszkola zgłosiły akces do projektu.

Realizacja projektu zakłada przeprowadzenie w przedszkolach przez miejskich strażników miejskich i policjantów pogadanek z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych, krótkich filmów w formie bajek, pokazów multimedialnych, czy też ćwiczeń-zabaw ruchowych. Celem spotkań dzieci ze strażnikami i policjantami jest propagowanie, między innymi, bezpiecznych zachowań na drodze, w kontakcie z psem, wobec osób nieznajomych. Podobnie postępowania w niebezpiecznych sytuacjach, umiejętności wezwania pomocy. Akcentowane są tez zagadnienia dotyczące porządku, czystości w otoczeniu, czy też postępowanie dla ochrony środowiska.

Podczas spotkań w grupach pięcio i sześciolatków omówiono zagadnienie dotyczące "bezpiecznej drogi" oraz wręczono książeczki, będące swoistym "podręcznikiem" Akademii, umożliwiającym realizację poszczególnych zagadnień podczas codziennych, przedszkolnych zajęć.

EM, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej