Zespół profilaktyki

Straż Miejska odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych nr 101 im. Jana Brzechwy, aby przekazać dzieciom informacje odnośnie zasad wakacyjnego bezpieczeństwa. Wyjazd na wakacje, to radosne wydarzenie. Już za chwile zabrzmi ostatni szkolny dzwonek.

Tym razem zajęcia zaczęły się od wiersza Jana Brzechwy "Przyjście lata" w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Gdy lato nadchodzi, zaczynają się wakacje. Aby w tym beztroskim okresie było bezpiecznie, należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, czy przygód.

Dzieciom przypomniano najważniejsze z nich:

- nigdy nie noś pieniędzy w jednym miejscu - portfelu, czy kieszeni. Podziel gotówkę na kilka części i schowaj w kilku kieszeniach. Nawet jeśli zostaniesz okradziony, stracisz tylko część sumy

- w pociągu, czy autokarze nigdy nie chwal się tym, co wartościowego zabrałeś z domu. Staraj się nie zostawiać bagażu bez opieki. Szczególnie w pociągu staraj się nie spać w czasie podróży

- nigdy nie przyjmuj poczęstunku od przypadkowo poznanych osób

Odpoczynek nad morzem, to wspaniała rzecz. Słońce, plaża, atmosfera wakacji. Ale pamiętajmy o tym, że pływać bezpiecznie można tylko w miejscach wyznaczonych. Najlepiej pod okiem ratownika. Na plażę zabieramy również kremy z filtrem UV, pamiętajmy o nakryciu głowy, które uchroni przed słonecznym udarem.

Na koniec spotkania, wręczyliśmy uczestnikom spotkań elementy odblaskowe.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej