Zespół profilaktyki

Straż Miejska wraz z innymi służbami mundurowymi, na zaproszenie organizatorów, uczestniczyła w Festynie Rodzinnym przygotowanym przez SP nr 85 i Radę Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria.

Festyn czy piknik, to spotkanie lokalnej społeczności. To idealna okazja do zacieśniania współpracy i promowania lokalnej kultury. To też dobry moment na pogłębianie relacji w grupie i po prostu dobrą zabawę. Na festynach ma być wesoło, kolorowo i sympatycznie. Ludzie chcą się rozerwać, pobawić z dziećmi i wziąć udział w konkursach. Rozrywki oczekują i mniejsi i ci trochę starsi.

Strażnicy zorganizowali stoisko profilaktyczno-informacyjne dla uczestników imprezy. Dla najmłodszych zaaranżowano zajęcia z wykorzystaniem konkursów, kolorowanek tematycznych, co umożliwiło edukację związaną z problematyką ekologiczną i zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Zainteresowani mogli poszerzyć wiedzę o miejskich działaniach na rzecz porządku i czystości, obowiązujących przepisach, albo o "ostrzeżeniach wnuczka kierowanych do dziadków" - ważnych dla seniorów sprawach. Opiekunom piesków przekazano woreczki, przypominające o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej