Zespół profilaktyki

Na jeden dzień, Szkoła Podstawowa nr 4 została zmieniona w jeden wielki poligon ćwiczeń. Uczniowie wszystkich klas brali udział w profilaktycznych zajęciach, będących podsumowaniem szkolnego projektu edukacyjnego "Bezpieczeństwo - I Ty możesz zostać bohaterem". W realizację przedsięwzięcia włączyły się strażniczki z Zespołu Profilaktyki oraz funkcjonariusze KP Poznań-Grunwald, a także przedstawicielka WORD-u. Były pogadanki związane z tematyką bezpieczeństwa na drodze, kontaktów z osobami nieznajomym, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, czyli gdzie zadzwonić i co powiedzieć o zdarzeniu którego jesteśmy świadkami. Uczniów zapoznano również z defibrylatorem, aby wiedzieli, że urządzenia często są dostępne w różnych publicznych miejscach np. instytucjach, galeriach handlowych i mogą pomóc w ratowaniu życia.

Po pogadankach, uczniowie mogli poznać pojazdy służbowe strażników, policjantów oraz ich specjalistyczne wyposażenie, charakterystyczne oznakowanie, a nawet osobiście sprawdzić działanie "urządzeń uprzywilejowania w ruchu" zza kierownicy pojazdu.

Na zakończenie spotkań na stoiskach, aktywni uczniowie otrzymali drobny, przydatny gadżet (odblaski, firmowy długopis, szkolny kalendarz rowerzysty albo kieszonkowy kodeks dla rowerzystów).

EM, JK, TN

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej