Zespół profilaktyki

W kolejnych przedszkolach, strażniczki z Zespołu Profilaktyki rozpoczęły spotkania w ramach projektu Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka. Zajęcia odbyły się w Przedszkolu nr 35 na Piątkowie oraz w Przedszkolu nr 90 na Grunwaldzie. Wiodącym celem działań jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych. Spotkania w ramach ABP rozpoczyna temat zachowań na drodze. Korzystając z miasteczka ruchu drogowego strażniczki przypominają dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, dla kogo przeznaczona jest jezdnia, a dla kogo chodnik. Przedszkolaki, oprócz wiedzy teoretycznej, mają możliwość nabycia umiejętności korzystania z "przejścia dla pieszych" (także z sygnalizacją świetlną), wyrobienia pewnych nawyków związanych z bezpiecznym przechodzenie przez przejścia. Podczas spotkań, prowadzące je funkcjonariuszki przypominają dzieciom, że niektóre z zachowań na drodze (np. przebieganie przez jezdnię, zabawa na jezdni, czy "zaglądanie" do telefonu lub wiązanie buta na przejściu dla pieszych) są bardzo niebezpieczne.

Spotkanie o takiej samej tematyce miało miejsce również w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus na os. Kwiatowym.

Ponadto dzieci z Przedszkola nr 90 uczestniczyły w zajęciach w realnych warunkach drogowych. Pod opieką strażniczek doskonaliły umiejętności w grupowym uczestniczeniu w ruchu drogowym podczas przedszkolnych spacerów.

Podczas spotkań w ramach ABP dzieci otrzymują książeczkę-podręcznik, zawierającą poszczególne zagadnienia, które będą realizowane podczas kolejnych przedszkolnych zajęć.

Tym razem nie zabrakło także odblasków dla najmłodszych, które szczególnie w sezonie jesienno - zimowym, pozwalają znacznie zwiększyć widoczność pieszych maluchów, a tym samym ich bezpieczeństwo.

EM, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej