Zespół profilaktyki

W ostatnią, letnią sobotę na szkolnym boisku odbył się Integracyjny Festyn Sportowo-Rodzinny. Wydarzenie kierowane było dla dzieci i ich rodzin. Impreza była organizowana przez Zespół Wsparcia Specjalistycznego wraz z Filią MOPR Nowe Miasto oraz Szkołę Podstawową nr 63 przy udziale wielu partnerów.

Festyn czy piknik, to spotkanie lokalnej społeczności. To idealna okazja do zacieśniania współpracy i promowania lokalnej kultury. To też dobry moment na pogłębianie relacji w grupie i po prostu dobrą zabawę. Na festynach ma być wesoło, kolorowo i sympatycznie. Ludzie chcą się rozerwać, pobawić z dziećmi i wziąć udział w konkursach.

Rozrywki oczekują i mniejsi, i ci trochę starsi. Najmłodsi mogą liczyć na zabawę na dmuchanych zamkach. Nic tak nie cieszy dzieci, jak zjeżdżanie, wdrapywanie się i skakanie. Rodziców zaś najbardziej cieszy uśmiech na twarzy dziecka.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania przygotowali stoisko promocyjno-informacyjne dla uczestników imprezy. Dla najmłodszych zorganizowano zajęcia w formie konkursów, z wykorzystaniem tematycznych kolorowanek, co umożliwiło plenerową edukację związaną z problematyką ekologiczną i zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. W ofercie kierowanej do dorosłych były zagadnienia dotyczące porządku, czystości w najbliższym otoczeniu, obowiązków właścicieli posesji, obowiązków opiekunów zwierząt, emisji spalin o niepożądanym składzie z domowych kominów itp. Były też informacje dla seniorów, szczególnie dotyczące ostrzeżeń o zagrożeniach dla osobistego bezpieczeństwa. Natomiast aktywni rowerzyści, a także piechurzy mogli otrzymać osobiste apteczki opatrunkowe.

ISz, PT, KK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej