Zespół profilaktyki

Żyjemy w czasach, w których dbanie o środowisko jest nie tylko modą, ale obowiązkiem każdego z nas. Coraz więcej z nas przywiązuje wagę do ekologicznego stylu życia - segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, spożywamy ekologiczne produkty.

Miejskie strażniczki wspólnie z przedstawicielką ZZO zorganizowały spotkanie z uczniami trzecich klas w Szkole Podstawowej nr 13, które dotyczyło ochrony środowiska. W formie pogadanki, przedstawiono zasady postępowania z odpadami, których w każdym domu nie brakuje. Wśród domowych odpadów znajduje się wiele elementów, które można powtórnie przetworzyć na gotowe wyroby. Tak więc, każdy z nas może i powinien segregować odpady w celu pozyskiwania surowców wtórnych. Im więcej odzyskanych surowców, tym mniej śmieci przekazywanych środowisku naturalnemu, które nas otacza. Tematyka pogadanki, przedstawione argumenty zdecydowanie przekonały dzieci, dlaczego warto segregować odpady oraz dbać o środowisko naturalne.

Przedstawicielka ZZO przygotowała dla dzieci upominki, akcentując "jesteśmy częścią przyrody, więc dbajmy o nią w sposób szczególny - stan otoczenia zależy głównie od nas samych".

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej