Zespół profilaktyki

Strażnicy odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co to znaczy "być bezpiecznym". Bezpieczeństwo, jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

W tym roku, 17 listopada przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest on poświęcony pamięci wielu milionom zabitych i poszkodowanych w wypadkach drogowych. Wiedza o drogowych zagrożeniach oraz umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, w połączeniu ze znajomością zasad i podstawowych przepisów drogowych, powinna skutkować zmniejszeniem liczby zdarzeń drogowych, w tym z udziałem pieszych. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami, by porozmawiać o "bezpiecznej drodze do szkoły". Spotkanie miało na celu:

- poszerzenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach

- uświadomienie o konieczności przestrzegania zakazu bawienia się w miejscach niedozwolonych

- utrwalenie w świadomości dzieci konieczności noszenia znaczków odblaskowych

Podczas pogadanki omówiono najważniejsze dla bezpieczeństwa pieszych zasady ruchu drogowego. Dzieci mogły zapoznać się z oznakowaniem "przejścia dla pieszych", sygnałami świetlnymi oraz znakami drogowymi dotyczącymi pieszych. Przypomniano o koniecznej obserwacji pojazdów na jezdni przed przechodzeniem na drugą stronę - rozejrzyj się w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, gdy droga wolna - możesz przejść.

Podczas spotkania, uczestnikom przekazano kamizelki odblaskowe.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej