Zespół profilaktyki

Bezpiecznym być, to pojęcie ogólne. Należy mówić o bezpieczeństwie w różnych miejscach, sytuacjach - w domu, na drodze, czy w  Internecie. Strażnicy Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej wraz z funkcjonariuszką z KP Poznań-Nowe Miasto odwiedzili Zespół Szkół nr 105.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co to znaczy "być bezpiecznym". Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami, by porozmawiać na temat telefonu alarmowego 112.

112, to numer alarmowy, pod który można dzwonić bezpłatnie z telefonu stacjonarnego lub komórkowego na terenie całej Unii Europejskiej. Wybierając nieprzerwanie dostępny numer 112, rozmówca uzyskuje połączenie z dyspozytorem służb ratunkowych. Ucząc dzieci korzystania z numeru alarmowego 112, dajemy im wiedzę, jak ratować życie. Najlepszym sposobem na to, jest edukacja przez zabawę. Dla dzieci niezapomnianą atrakcją i praktyczną lekcją, jak zachować się w razie niebezpieczeństwa, są spotkania z przedstawicielami służb mundurowych. Przyswajanie numeru alarmowego, umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia, co powiedzieć przez telefon operatorowi przyjmującemu zgłoszenie, z pewnością może zaowocować odpowiednią postawą w realnej sytuacji zagrożenia. Wiedza nabyta w dzieciństwie pozostaje na długie lata. Przykłady dzieci, przytomnym zachowaniem ratujących innym zagrożone życie pokazują, że ta nauka bywa bezcenna.

W czasie zajęć dzieci miały okazję poznać łatwy sposób zapamiętania numeru alarmowego, wykorzystując usta-1, nos-1 i oczy-2, czyli układając cyfry w numer 112.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej