"Bezpiecznym być" - bezpieczne wakacje

Bezpiecznym być, to pojęcie ogólne. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 podczas spotkania z miejską strażniczką mieli okazję dowiedzieć się co to znaczy "być bezpiecznym". Bezpieczeństwo jest  jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia.

Okres wakacji - to czas na który czekamy wszyscy. Warto, by przed wyjazdem naszych dzieci na wakacje, porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa wakacyjnego, przekazać informacje o zagrożeniach. Nie wszystkie miejsca, w których dzieci się bawią, są bezpiecznym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu. Rodzice nie zawsze są w stanie skontrolować, jak poza domem ich pociechy korzystają z wolnego czasu. Dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. To właśnie podczas wakacji rośnie liczba tragicznych zdarzeń, których można by uniknąć, uświadamiając dzieciom o grożących im niebezpieczeństwach i w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi.

Dlatego funkcjonariuszka Straży Miejskiej, na zaproszenie pedagoga szkoły, przekazała najważniejsze informacje dotyczące "Bezpiecznych wakacji". Podczas spotkania rozmawiano o rozważnym postępowaniu podczas różnych "wakacyjnych" zajęć, jak uniknąć sytuacji zagrożeń, by nie stać się ich ofiarą. Dzieciom przekazano ważne rady dotyczące bezpieczeństwa, a ponadto opaski "niezgubki" na rękę, na których należy zapisać telefon do opiekuna.

ISz

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej