Bezpieczny wypoczynek

Wakacje, to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Aby te zasady przypomnieć uczniom, strażniczki z Zespołu Profilaktyki prowadziły cykliczne spotkania w trzecich klasach Szkół Podstawowych nr 34, nr 35, nr 48, a także w SP nr 13 oraz w SP nr 40.

Przypomniano uczniom o zasadach bezpieczeństwa, zarówno nad woda, jak i w górach, na wsi, czy też w mieście. Celem podejmowanych działań profilaktycznych jest wzbogacenie dzieci o wiedzę dotyczącą bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Uczulamy dzieci, aby wykazywały daleko posuniętą ostrożność i czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi, a także wiedziały, jak postępować w przypadku zagubienia się, czy odłączenia od grupy w obcym dla nich mieście.

Podczas spotkania poruszono również tematykę bezpiecznego poruszania się po drogach, używania odblasków i kamizelek odblaskowych, które sprzyjają naszemu bezpieczeństwu, nie tylko w czasie gdy szybko zapada zmrok, ale również podczas wakacyjnych wypraw. Każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskowa, dla zwiększenia bezpieczeństwa na wakacyjnej drodze.

EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej