Zespół profilaktyki

Miejska strażniczka i jeżyccy policjanci, na terenie Jeżyc i Smochowic przeprowadzili działania informacyjne "bezpieczny  senior". Podczas profilaktycznego patrolu przypomnieli seniorom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Przebywając w domu, zawsze pamiętaj o zagrożeniach ze strony oszustów i złodziei. Bądź ostrożny przy udzielaniu informacji przez telefon, nigdy nie podawaj danych personalnych przez telefon. W trosce o własne bezpieczeństwo, rozważ zamontowanie w domu czujek dymu i tlenku węgla. Unikaj poruszania się po zmroku. W razie konieczności wybieraj drogi ruchliwe. Pamiętaj, abyś był widoczny na drodze mając przy sobie elementy odblaskowe.

Ponadto przypomniano mieszkańcom Jeżyc, w jaki sposób uniknąć i nie paść ofiarą kieszonkowca. Bardzo często złodzieje czają się na przystankach, w autobusach, na ulicy, a nawet w domu. Rabują sprawnie i szybko. Często pozostają niezauważeni, mimo że stoją obok. Sami potrafią długo śledzić ofiarę i czekać na dogodny moment. Funkcjonariusze przypomnieli, w jaki sposób ustrzec się przed ewentualnym rabunkiem.

Funkcjonariusze zainteresowanym seniorom przekazali broszury informatyczne.

AC-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej