Zespół profilaktyki

Miejscy strażnicy wraz z policjantami kontynuują spotkania ze społecznością lokalną. W ramach projektu "Seniorzy-bezpieczeństwo osobiste" odwiedzili seniorów w Klubie Seniora Kopernik oraz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli i Klubie Seniora przy Parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

Funkcjonariusze przedstawili zakres zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa seniorów oraz sposoby ich uniknięcia. Omawiano sprawy związane z zagrożeniami występującymi w życiu codziennym w przestrzeni publicznej: na ulicy, w pojazdach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych. Uczestnikom spotkania przedstawiono sposoby działania sprawców i okoliczności zdarzeń, w których pokrzywdzonymi najczęściej zostają seniorzy. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zachowania ostrożności w kontaktach z "przedstawicielami" różnych instytucji, firm oferujących pomoc, czy usługi w domu.
Uczestnikom spotkań przekazano ulotki informacyjne oraz liczne przydatne gadżety pomagające zachować bezpieczeństwo.

"Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoją kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatnymi, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia" - św. Jan Paweł II

MSz, AS, EM, KK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej