Bezpieczny pierwszoklasista

Wrzesień, to dla uczniów początek nauki w nowym roku szkolnym, ale to również rozpoczęcie przygody ze szkołą dla pierwszoklasistów. Siedmiolatek to dziecko, które zgodnie z przepisami może samodzielnie poruszać się po drogach, co nie oznacza, że takie samodzielne spacery są i będą dla niego bezpieczne. Dlatego funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki spotykają się z uczniami pierwszych klas.

Podczas zajęć w SP nr 69 omawiano zasady bezpiecznego uczestniczenia pieszych ruchu drogowym, w tym przechodzenia przez jezdnię, korzystania z "przejść dla pieszych" z sygnalizacja świetlną, jak i bez niej. Strażniczka przypomniała także o zabronionych zachowaniach na drodze, jak również podczas przekraczania jezdni. Uzupełnieniem pogadanek są ćwiczenia w doskonaleniu umiejętności bezpiecznych zachowań na drodze. Zależnie od możliwości, odbywają się na terenie szkoły z wykorzystaniem elementów miasteczka drogowego, albo korzystając z infrastruktury drogowej, w pobliżu szkoły. Dla dzieci samodzielnie przechodzących na "prawdziwym" przejściu w ruchu ulicznym, było to znaczące wydarzenie, ale też doświadczenie ważne dla bezpieczeństwa, jako pieszych.

Po zajęciach uczniowie otrzymali odblaski, aby były lepiej widoczne na drodze, szczególnie w okresie jesienno - zimowym i przy szybko zapadającym zmierzchu.

EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej