Zespół profilaktyki

Funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej KP Poznań-Jeżyce oraz miejska strażniczka z Zespołu Profilaktyki spotkali się z dziećmi w SP nr 36. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, funkcjonariusze postanowili przypomnieć uczniom o rozważnym wypoczynku, wobec niebezpieczeństw grożących podczas zimowych zabaw w pobliżu tras komunikacyjnych, na zamarzniętych (?) strawach i rzekach.

Dzieci wiedzą, że "rzucając się śnieżkami", nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, czy kamieniami. Nie wolno też rzucać kulkami nikomu w twarz. Nigdy nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliże chodnika albo jezdni, by nie zagrażać lub nie spowodować wypadku z pieszym lub pojazdem. Na łyżwach należy jeździć tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach.

Funkcjonariusze przypomnieli również, że zima, to trudny czas dla zwierząt. Powinniśmy im pomagać, podczas dokarmiania ptaków warto pamiętać, że w żadnym wypadku nie można karmić ptactwa pieczywem, a pokarm powinien być dostosowany do ich potrzeb. Np. kaczki lub łabędzie specjalną mieszanka w postaci granulatu, drobno pokrojonymi warzywami, ziarnami zbóż. Mniejsze ptactwo woli nasiona, kaszę, pszenicę, surową słoninkę.

ACD

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej