Zespół profilaktyki

Miejscy strażnicy po raz kolejny odwiedzili Centrum Inicjatyw Rodzinnych, by porozmawiać z przybyłymi przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach. Pogadanki funkcjonariuszy poprzedzone są spotkaniem z ciekawymi osobami w ramach cyklu "Czytam i Czuję". Tym razem bajki czytała dzieciom pani Agata Rodriguez-Jędrusiak z "Rodriguez Gallery".

Natomiast o bezpieczeństwie opowiadał inspektor Wartuś - maskotka poznańskich strażników. Już za chwilę wakacje, to dobry moment, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Nabyta wiedza może pomóc uniknąć zagrożeń lub zminimalizować ich skutki.

Plaża, kąpielisko, to miejsce letniego wypoczynku. Okres wakacyjny, sprzyjające warunki atmosferyczne, bliskość otaczającej przyrody pozwalają odpocząć, gdy jest się bezpiecznym. Woda, nawet ta z pozoru spokojna i płytka kryje w sobie wiele pułapek. Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Podczas wspólnego spotkania dzieci uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze (przedszkolaki z opiekunem), poznały także numery alarmowe.

Na koniec przedszkolaki otrzymały od Wartusia kolorowanki oraz miały okazję przybić "piątkę".

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej