Zespół profilaktyki

W trakcie spotkań w Przedszkolu nr 158, funkcjonariuszka informowała przedszkolaczki, jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Informowała o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych często nieostrożnością i nieuwagą oraz przypomniała o zasadach bezpiecznego zachowania się. Razem z przedszkolakami ustalili złote zasady bezpiecznego wypoczynku, o których należy zawsze pamiętać.

Strażniczka przypomniała przedszkolakom dlaczego należy zażywać kąpieli tylko na strzeżonych kąpieliskach. Poinformowała z kim należy kontaktować się w sytuacji zagrożenia i jak w takim momencie należy zachować się oraz dlaczego warto mieć zawsze na ręce opaskę-niezgubkę z zapisanym kontaktowym numerem telefonu.

Telefony alarmowe: nad morzem, jeziorem WOPR - 601 100 100, natomiast w górach GOPR - 985, 601 100 300. Z uwagi na powtarzające się na osiedlach "odwiedziny" dzików i na możliwość spotkania innych dzikich zwierząt, strażniczka omówiła zasady bezpiecznego postępowania w takich sytuacjach, aby uniknąć możliwego zagrożenia.

AC-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej