Zespół profilaktyki

Tuż przed wakacjami, w klasach VIII i szkolnej świetlicy SP nr 90 oraz w klasach I-III SP nr 34 strażniczka z Zespołu Profilaktyki spotkała się z uczniami, by porozmawiać o bezpiecznym wykorzystaniu czasu wolnego od nauki - podczas wakacyjnego wypoczynku.
Priorytetowym tematem było korzystanie z kąpielisk, sezon związany z wypoczynkiem nad wodą dopiero się zaczął, a woda pochłonęła już sporo istnień. Dzieciom i młodzieży przypomniano, że bezpieczna kąpiel może być tylko na kąpielisku strzeżonym, na którym należ stosować się do zaleceń ratowników. Poruszono temat skakania na główkę, kąpieli w rzekach i nieznanych jeziorkach, czy stawach oraz zagrożenia, jakie niosą ze sobą takie zabawy.
Najmłodszym przypomniano także o zasadach i zachowaniu w kontaktach z nieznajomymi, a także jak postąpić, gdy zagubią się w obcym miejscu.
Podczas spotkań poruszono też zasady zachowania się podczas burzy.
Podobnie spotkania odbyły się w SP nr 48 i SP nr 66, w których zakończono cykl działań profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa osobistego, odpowiedzialnego zachowania, poznawania i przestrzegania przepisów i obowiązków dotyczących pieszych, rowerzystów, pasażerów. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z uczniami korzystającymi z zajęć świetlicowych w SP nr 66 było również okazją do podsumowania wspólnych przedsięwzięć, w tym konkursu plastycznego związanego z pomocą dla "pensjonariuszy" poznańskiego Schroniska dla Zwierząt.

Na koniec spotkań życzono wzajemnie bezpiecznych wakacji.

EM

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej