Zespół profilaktyki

Ważnym zagadnieniem dotyczącym każdych wakacji, jest bezpieczeństwo w trakcie wolnego czasu. W ramach akcji "Bezpieczne wakacje letnie 2019", do uczestników półkolonii i świetlic przyszpitalnych zapraszani są funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania, dla których bezpieczeństwo i uśmiech najmłodszych, to priorytet. Do wspólnej profilaktyki zapraszamy zaprzyjaźnione służby i przedstawicieli instytucji.

- Tym razem, w MDK nr 2 strażniczki wraz z funkcjonariuszką SOK przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na obszarach kolejowych i podstawowych przepisów ruchu drogowego. Omówiono zasady nawiązujące do bezpieczeństwa w podróży, na dworcach PKP, na przejazdach kolejowych, na drodze w pobliżu obiektów kolejowych.

- Niecodzienni goście nie zapomnieli również o najmłodszych pacjentach w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera, gdzie zorganizowano spotkania z najmłodszymi pacjentami. Tam również przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa w podróży, podczas jazdy samochodem, ograniczonego zaufania w kontakcie z osobą obcą i apelowano o ostrożność wobec zagrożeń w sieci osobom korzystającym z internetu.

- Przedszkolakom w "Wesołym Domku" przypomniano, że czas letniego wypoczynku nie zwalnia od przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierujących, a dzieci od podróżowania w fotelikach i zabaw z dala od drogi. Wspólnie przypomniano najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące pieszych. Wytłumaczono zasadność stosowania odblasków, także latem, bo "widoczny - bardziej bezpieczny".

- Na półkolonii we fundacji ARS, uczestnikom przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas różnych form spędzania letniego wypoczynku.

Do uczestników wszystkich spotkań apelowano o rozwagę podczas kąpieli, bo "płytka wyobraźnia-głębokie kalectwo!" - nie zapominajmy o zasadach bezpiecznej kąpieli!. Ponadto utrwalono numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

MSz, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej