Zespół profilaktyki

Podczas upałów, korci nas, aby się gwałtownie ochłodzić. Niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nawet na pozornie spokojnej wodzie, czy sprawdzonym akwenie.

Natomiast skok do nieznanej wody, to skok w kalectwo. Niestety, każdego roku do szpitali trafia wielu młodych ludzi, którzy pozostają głusi na wszelkie apele. Mogliby się cieszyć zdrowiem, ale zlekceważyli podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą.

W czasie wakacji dzieci i młodzież mają różne pomysły na zabawy, nie zawsze bezpieczne, więc konieczna staje się kontrola zbiorników wodnych pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam nieletnich. Zadanie to podejmują miejscy strażnicy wspólnie z funkcjonariuszami KP Poznań-Nowe Miasto sprawdzając obszary, na których może wystąpić zagrożenie. Dotyczy to również zbiorników wodnych. Ostrzegają przed kąpaniem się w miejscach niestrzeżonych, czy skokami do wody "na główkę". Jeden bezmyślny skok do wody może wyłączyć nas całkowicie z normalnego życia.

Odpoczywającym nad wodą oraz spotkanym spacerowiczom, przekazano ulotki dotyczące bezpiecznych wakacji, oraz personalizowane opaski na rękę - "niezgubki".

JK, IS, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej