Zespół profilaktyki

Miejskie strażniczki odwiedziły Przedszkole nr 42 "Kwiaty Polskie". Na początku spotkania przybliżono przedszkolakom pracę funkcjonariuszy Straży Miejskiej - umożliwiono obejrzenie munduru, czapki oraz specjalnego wyposażenia, które jest niezbędne podczas pełnienia obowiązków - tarczy do zatrzymywania pojazdów, pałki, kajdanek, radiotelefonu. W dużym skrócie, wyjaśniono dzieciom na czym polega praca miejskich strażników. Dzieci przygotowały pytania, na które strażniczki starały się udzielić, jak najdokładniejszych odpowiedzi.

Ponadto przekazano dzieciom informacje dotyczące postępowania w sytuacji zagrożenia, wskazując na alarmowy telefon 112 oraz sposób wzywania pomocy.

Korzystając z "miasteczka ruchu drogowego", przedszkolaków zapoznano z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie przećwiczono prawidłowe przechodzenie przez jezdnię korzystając z "przejścia dla pieszych". W myśl powiedzenia "widoczny bardziej bezpieczny", wyjaśniono konieczność noszenia elementów odblaskowych.

Wspólnie z dziećmi, funkcjonariuszki przypomniały o złotych zasadach dotyczących bezpieczeństwa na drodze:

- przechodzimy zawsze pod opieką osoby dorosłej

- zawsze rozglądamy się przed przejściem przez jezdnię

- nigdy nie można przebiegać przez jezdnię

- po zmroku, na drodze zawsze nosimy elementy odblaskowe, umieszczone na zewnętrznych częściach ubioru

- w samochodzie podróżujemy w foteliku, a w tramwaju lub autobusie trzymamy się poręczy

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci.

Na zakończenie wręczono dzieciom niespodzianki - kolorowanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, odblaskowe breloczki oraz umożliwiono obejrzenie radiowozu, również od wnętrza..

JK, AB

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej