"Bezpieczna droga" również w wakacje...

Podczas spotkania z półkolonistami w DK Raszyn strażniczki z Zespołu Profilaktyki przeprowadziły zajęcia edukacyjno - profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Podczas spotkania przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowych zachowań podczas pokonywania przejść dla pieszych, z uwzględnieniem zmian w przepisach od czerwca br. Omówiono także podstawowe znaki drogowe, zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych przez osoby powyżej 10 roku życia, jak również korzystających z "tradycyjnej" hulajnogi, która należy do urządzeń wspomagających ruch.

Dzieci, przy wykorzystaniu elementów miasteczka ruchu drogowego i pod czujnym okiem strażniczek, doskonaliły umiejętności prawidłowych zachowań na chodniku, jak również na "przejściu dla pieszych".

Po spotkaniu, młodsze dzieci otrzymały książeczki z edukacyjnymi kolorowankami i opaski-niezgubki, a starsze "Kieszonkowy kodeks rowerzysty" wydany przez WORD. Przekazane materiały powinny im pomóc przyswoić, czy też przypomnieć ważne zasady ruchu drogowego.

EM, JK

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej