Zespół profilaktyki

Strażniczka miejska odwiedziła dzieci z Przedszkola "Bajkowa Akademia Smyka". Funkcjonariuszka przypomniała przedszkolaczkom, że nie mogą same poruszać się po drodze, bez opieki osoby dorosłej, zgodnie z art. 43 "Ustawy prawo o ruchu drogowym": dziecko do 7. roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Najmłodsze dzieci idą razem z rodzicami za rękę. Przedszkolaczki same doskonale wiedziały, w jaki sposób poruszamy się po naszym mieście. W związku z tym strażniczka razem z dziećmi postanowiła utrwalić wiedzę przedszkolaczków, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Przedszkolaczki doskonale wiedzą, że nigdy nie chodzimy na skróty, jeżeli nie ma chodnika, zawsze chodzimy po lewym poboczu drogi. Jeżeli chcemy przejść na drugą stronę drogi, to zawsze przechodzimy w miejscach widocznych, do tego wyznaczonych, najlepiej z sygnalizacja świetlną. Zawsze musimy pamiętać o tym, aby nigdy nie przebiegać przez jezdnię, a po zmroku, na drodze zawsze nosimy elementy odblasków widoczne dla nadjeżdżających kierowców. Elementy odblaskowe muszą być umiejscowione na zewnętrznych częściach ubioru.

Wszystkie przedszkolaczki miały możliwość zobaczenia znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej dla pieszych, ale także dla kierowców oraz przejście dla pieszych. Na koniec spotkania każde dziecko dostało kolorowankę związaną z tematyką spotkania.

ACz-D

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej