Zespół profilaktyki

Miejskie strażniczki, kontynuując profilaktyczne działania dla najmłodszych mieszkańców Poznania, ponownie spotkały się z grupą pięciolatków Przedszkola nr 75 przy ul. Spornej.

W czasie rozmów dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, szczególnie jako pieszy (samodzielnie, gdy ukończą 7 lat). Omówiono oznakowanie "przejścia dla pieszych", znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Wyjaśniono przedszkolakom, jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie elementów odblaskowych. Apelowano do dzieciaków, aby podczas jazdy samochodem korzystały z fotelików oraz przypominały rodzicom o konieczności używania pasów bezpieczeństwa.

Również rozmawiano o bezpiecznych zachowaniach w innych sytuacjach. Uczono powiedzenia "gdy mnie obcy czymś częstuje - mówię grzecznie: NIE!, dziękuję" - niezbędnego w sytuacjach propozycji składanych przez nieznane osoby. Poruszono temat bezpiecznych zachowań w kontakcie z psem i postaw obronnych w sytuacji jego ataku. Przypomniano również numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

Na zakończenie spotkań dzieci otrzymały edukacyjne kolorowanki, podsumowujące omawiane zagadnienia.

MS, AS

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej