Zespół profilaktyki

Co roku POSiR z Młodzieżowym Ośrodkiem Sportowym przygotowują ofertę dla dzieci, które wolny czas spędzają w Poznaniu. Dzieci i młodzież mają możliwość spędzać czas w sposób aktywny i na sportowo. Program został tak przygotowany, by uczestnicy bez względu na wiek i płeć, mogli znaleźć jak najwięcej ciekawych zajęć dla siebie. Liczy się dobra zabawa, ale także bezpieczeństwo.

Straż Miejska na zaproszenie POSiR'u również włączyła się w "Akcję Lato". Funkcjonariusze cyklicznie spotykają się z kolonistami w czasie trwania turnusów, aby przekazać uczestnikom informacje odnośnie zasad wakacyjnego bezpieczeństwa.

Wyjazd na wakacje, to radosne wydarzenie. Aby jednak wakacje były bezpieczne, należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, czy przygód.

Odpoczynek nad morzem, to wspaniała rzecz. Słońce, plaża, atmosfera wakacji. Należy jednak pamiętać, że pływać można bezpiecznie tylko w miejscach wyznaczonych, pod okiem ratownika. Zabieramy kremy z filtrem UV, pamiętajmy o nakryciu głowy, co uchroni przed słonecznym udarem. Ponadto w górach obowiązują znakowane szlaki, którymi należy podążać.

Dzieci w czasie spotkania dowiedziały się również o codziennej pracy miejskich strażników, a atrakcją była możliwość "zwiedzenia" radiowozu. Koloniści otrzymali odblaski, które mogą poprawić ich bezpieczeństwo, również w okresie wakacji.

ISz, PT

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej