Szkolenie z prowadzenia treningów sportowych dla OzN

Domaniewska 50A, 02-672 Warszawa

Fundacja Avalon prowadzi szkolenie umożliwiające prowadzenie treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie odbędzie się w Iron Arena Poznań w dniach od 24 do 26 października br.

Dzięki szkoleniu, ośrodek będzie miał możliwość dołączenia do budowanej przez Fundację Avalon sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. W efekcie każdy będzie mógł trenować cross trening, niezależnie od płci, czy wieku, a dzięki przeszkoleniu kadry pracowniczej przez Avalon Extreme, do tych osób należeć będą również osoby z niepełnosprawnościami.

Szkolenie przeprowadzi jak wykwalifikowany trener, sportowiec z niepełnosprawnością, posiadający ogrom certyfikatów, dyplomów i wyróżnień za sportowe osiągnięcia - Krzysztof Stern.

Trzydniowe szkolenie będzie podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, dzięki czemu każdy z uczestników szkolenia będzie miał kompleksową wiedzę dotyczącą prowadzenia właśnie tego rodzaju zajęć, przy czym będzie bezproblemowo potrafił udzielić wsparcia, opieki i pomocy osobie z niepełnosprawnością.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres: kontakt@avalonextreme.pl

Szczegóły projektu znajdują sie w linku poniżej:

https://biuroprasowe.fundacjaavalon.pl/161003-zajecia-z-cross-treningu-w-poznaniu-dostepne-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-dzieki-profesjonalnemu-szkoleniu-fundacji-avalon

Drzwi Otwarte w Polskim Związeku Niewidomych Okręg Wielkopolski

al. Niepodległości 29

Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski organizuje w swojej siedzibie Drzwi Otwarte.

Organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą, pomaganiem oraz potrzebujących wsparcia. Podczas wydarzenia zostana omwóione tematy z zakresu udzialanych form wsparcia, metodach współpracy.

W programie :

  • nauka pisma brajla,
  • pokaz pomocy udźwiękowionych,
  • pokaz tyflografik, filmy i spotkaniaze specjalistami.

Miejsce: al. Niepodległości 29. 61-714 Poznań

Termin: 15 października 2021 r. w godz. 9:00 - 14:00. Ze względów organizacyjnych prosimy o telefoniczną zapowiedź wizyty.

Trwa nabór do programu aktywizacji zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami

ul. Wiankowa 3, 61-131 Poznań

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych prowadzi nabór do programu "Katalizator Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych", który ma na celu podjęcie zatrudnienia przez uczestników projektu.

Projekt adresowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które: 

  • są mieszkańcami jednego z 6 województw: Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego, Wielkopolskiego;
  • posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;
  • są osobami pozostającymi bez zatrudnienia;
  • nie są objęte takimi samymi działaniami aktywizacyjnymi w ramach innych zadań lub projektów finansowanych ze środków PFRON realizowanymi w tym samym czasie.

Uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie w postaci:

  • bezpłatnych kursów i szkoleń zawodowych;
  • staży zawodowych;
  • wsparcia zatrudnienia;
  • pomocy doradcy zawodowego, kreatora kariery, psychologa, prawnika, mentora i pośrednika pracy.

Wszystkie działania realizowane w ramach Projektu są bezpłatne dla beneficjenta.

Deklaracja zgłoszeniowa online:  http://fazon.pl/ lub pod adresem mailowym: poznan@fazon.pl

Zgłoś się do projektu kompleksowej rehabilitacji

ul. Grzybowska 56, 00-844 Warszawa

MDDP S.A. Akademia Biznesu Sp.k. wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą realizuje na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych usługi kompleksowej rehabilitacji w ramach projektu: "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy" nr POWR.02.06.00-0000057/17.

Do kogo skierowany jest projekt?

Do tych wszystkich, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby wejść z sukcesem na rynek pracy.

Uczestnikom  bezpłatnie oferowana jest kompleksową rehabilitacja realizowaną równolegle w trzech modułach:

  • zawodowym: mającym na celu ułatwienie osobie z niepełnosprawnościami uzyskanie nowego zawodu i odpowiedniego zatrudnienia;
  • psychospołecznym: pomoc w pełnieniu ról społecznych poprzez sesje i warsztaty prowadzone przez doświadczonych psychologów;
  • medycznym: wsparcie w powrocie do zdrowia, przywrócenie utraconych funkcji zdrowotnych lub ich odtworzenie (wsparcie lekarza rehabilitacji) poprzez pełny zakres rehabilitacji  indywidualnej i grupowej.

Bezpłatnie dla każdego zostanie zapewnione:

  • Kilkumiesięczne zakwaterowanie w pokojach 1 os. w trybie stacjonarnym (samodzielny dojazd, zwrot kosztów podróży);
  • Całodzienne wyżywienie w trybie niestacjonarnym;
  • Pełny pakiet szkoleniowy (szkolenia zawodowe, warsztaty, szkolenia z kompetencji społecznych);
  • Wsparcie psychologiczne;
  • Pełny pakiet medyczny i rehabilitacyjny;
  • Stypendium rehabilitacyjne (ok. 1000 zł/ m-c).

Szczegółowe informacje dostępne są w załączniku oraz na stronach internetowych projektu:

https://rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl/

oraz https://rehabilitacjawork.pl/

Uwierz w siebie, pokonaj własne słabości 2021

Wielkopolskie Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Niepełnosprawności Dzieci i Młodzieży (WCR) ul. Bułgarska 17

Informujemy, że od 4 stycznia 2021 roku Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo - Mięśniowych Oddział Regionalny w Poznaniu realizuje program "Uwierz w siebie - pokonaj własne słabości 2021" współfinansowany ze środków Miasta Poznania, skierowany do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych mieszkających w Poznaniu. Program realizowany będzie w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Niepełnosprawności Dzieci i Młodzieży (WCR) ul. Bułgarska 17.

Szczegółówe informacje znajdują się w załaczniku.

Wsparcie psychologiczne dla osób niewidomych i ich otoczenia

Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski al. Niepodległości 29, 61-714 Poznań

Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski zaprasza osoby niewidome, niedowidzące oraz osoby z ich otoczenia do udziału w projekcie wspierającym.

Oferujemy bezpłatne wsparcie psychologiczne

Nie trzeba wychodzić z domu. Nasi psycholodzy zadzwonią do potrzebujących. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Okręgu PZN w Poznaniu  tel.: 61 847 46 16 lub 17

Udzielimy szczegółowych informacji.

Projekt trwa od 01.12.2020r do 31.12.2021r

Bezpłatna fizjoterapia

Łomżyńska 1, 61-048 Poznań

Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii zaprasza osoby potrzebujące fizjoterapii / rehabilitacji do skorzystania z oferty:

  • BEZPŁATNA Fizjoterapia Domowa, w domu u pacjenta, finansowana przez NFZ - potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Zabiegi realizujemy w Poznaniu i powiecie poznańskim, Kórniku, Swarzędzu, Śremie i powiecie śremskim, Wrześni i powiecie wrzesińskim, Koninie i powiecie konińskim, Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim, Słupcy i powiecie słupeckim, Środzie Wielkopolskiej i powiecie średzkim, Miłosławiu, Grodzisku Wielkopolskim i powiecie grodziskim. Pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności - przyjmowani są bez kolejki.  dostępną mamy też Fizjoterapię Domową Prywatną (bez skierowania).
  • BEZPŁATNA Fizjoterapia Ambulatoryjna, u nas - Poznań, Łomżyńska 1, finansowana przez NFZ - potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty, dostępną mamy też Fizjoterapię Ambulatoryjną Prywatną (bez skierowania),  Pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności - przyjmowani są bez kolejki.  
  • i hot! z ostatniej chwili: BEZPŁATNA Fizjoterapia Ambulatoryjna, Bez skierowania ! Bez kolejki ! - dla osób z lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Więcej informacji znajduję się w załącznikach oraz na stronie internetowej: https://wielkopolskiecentrumfizjoterapii.pl/

Szukasz pracy? Zgłoś się do nas.

poznan@aktywizacja.org.pl

Fundacja Aktywizacja zaprasza do udziału w projektach aktywizujących zawodowo, których celem jest udzielenie pomocy przy znależieniu zatrudnienia.

Szczegółowe informacje zawarte w załacznikach.

Opiekun w centrum uwagi

ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań

Rusza cykl darmowych warsztatów psychologicznych "Opiekun w centrum uwagi".

Nabór do grup warsztatowych trwa do końca października. Rejestracja do programu: https://www.psychesomapolis.org/opiekun

Z cyklu 10 spotkań warsztatowych z psychoterapeutami mogą skorzystać zarówno członkowie rodzin, którzy sprawują opiekę nad osobą przewlekle chorą jak i opiekunowie, dla których codzienny kontakt z niepełnosprawnością, czy chorobami neurodegeneracyjnymi związany jest z obowiązkami zawodowymi.
Nieustanna odpowiedzialność za zdrowie i życie podopiecznego, może prowadzić
do problemów zdrowotnych samego opiekuna. Bywa przyczyną przewlekłego stresu czy syndromu wypalenia. Takim zagadnieniom poświęcone będą webinary oraz warsztaty edukacyjne.
W programie ,,Opiekun w centrum uwagi,, ujęto także zagadnienia, które mają pomóc opiekunom w zadbaniu o swoja kondycję fizyczną. Nieodpłatne webinary i warsztaty edukacyjne dla opiekunów prowadzić będę psychologowie, dietetycy i fizjoterapeuci.
Do zespołu zaproszono też prawnika. Opiekunowie będą mogli poznać aspekty prawne związane ze sprawowaniem opieki nad osobą chorującą przewlekle, z niepełnosprawnością czy zaburzeniami psychicznymi.
Wszystkie zajęcia odbędą się on- line. Także podczas webinarów  będzie możliwość zadawania pytań.
Do udziału w warsztatach mogą się zgłaszać opiekunowie z terenu Wielkopolski. Natomiast webinary będą odbywały się na żywo w formie otwartego dostępu. Z możliwością późniejszego ich zobaczenia.
Telefon do Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS: 618202 746, 502 99 44 97 w godzinach: 9.00 - 21.00. Pytania można kierować tutaj: opiekun@psychesomapolis.org

VI. Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

Poznań

Już 24 października 2020r. w godz. 10.00-13.00 odbędzie się kolejna środowiskowa dyskusja na temat praw osób z niepełnosprawnościami i ich skutecznej ochrony przed dyskryminacją.
Od 2015 r. spotykamy się na Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, by domagać się  rzeczywistego równego traktowania. Gwarantuje nam to Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, którą Polska ratyfikowała w 2012 r. Mimo to nasze prawo do godnego i Niezależnego Życia ciągle nie w pełni jest realizowane.
O czym będziemy rozmawiać?
Temat tegorocznego  Kongresu  podpowiedziała nowa i niełatwa rzeczywistość, w jakiej od paru miesięcy funkcjonujemy  - podejmiemy dyskusję o osobach  z niepełnosprawnościami w sytuacji pandemii.  Poruszymy kwestię mieszkańców i mieszkanek Domów Pomocy Społecznej - osobach, które pozostając w tego typu placówkach należą do grup najbardziej narażonych na zachorowanie. Jednocześnie  ich prawa do niezależnego życia są łamane pod pretekstem zagrożenia pandemią.
Gdzie będziemy rozmawiać?
Ze względu obowiązujące ograniczenie organizacyjne VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami odbędzie się w formie wydarzenia on-line.  Każda osoba zainteresowana udziałem w naszym  wydarzeniu  powinna się zarejestrować  pod linkiem: https://forms.gle/Z2EHPRunh5DYeNUZ7
Następnie otrzyma potwierdzenie rejestracji razem z linkiem, za pomocą którego będzie mogła dołączyć do spotkania Kongresowego.
Konwenty tematyczne Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami
Wzorem lat ubiegłych Kongres poprzedzać będą spotkania konsultacyjne, tak zwane Konwenty Regionalne. W tym roku będą to Konwenty Tematyczne, ponieważ w zdecydowanej większości również odbędą się w sieci. Szczegółowe informacje nt Konwentów Tematycznych podane są na stronach organizatorów:
Konwenty Tematyczne skoncentrują się na następujących kwestiach:
- (Nie)równość wobec prawa i (nie)zależne życie  - stan realizacji Konwencji i perspektywy w kontekście lokalnym, Łódź, 13.10.2020, godz. 10.00-14.00; szczegóły: https://m.facebook.com/events/361034321762288
-    Dostępność cyfrowo-informacyjna w dobie koronawirusa,  Kraków, 15.10.2020, godz.10.00-13.00; szczegóły: https://firr.org.pl/aktualnosci/malopolski-konwent-regionalny-2020-tuz-tuz-8098/
-    Współpraca środowiska osób z niepełnosprawnościami z instytucjami samorządowymi,  Katowice, 15.10.2020, godz.10.00-14.00; szczegóły: https://fb.me/e/192ze35hA
-    Dostępny Dolny Śląsk, Wrocław, 19.10.2020, godz.10.00-14.00; szczegóły: https://www.facebook.com/dolnoslaskikonwentON
-    Prawo osób z niepełnosprawnościami do ochrony zdrowia, Białystok, 20.10.2020, godz.11.00-13.00; szczegóły: https://www.facebook.com/podlaskisejmikozn
-    Wpływ pandemii na pracę osób z niepełnosprawnościami, Warszawa, 21.10.2020, godz. 12.00-14.00; szczegóły: https://fb.me/e/39QxJvsqi
-    Aktywna dostępność - jak działać, by żyć razem, nie osobno?, Gdańsk, 22.10.2020 , godz.10.00-13.00.
Zapraszamy do udziału  w Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami oraz w Konwentach Tematycznych!  Każdy ma wpływ na otaczającą rzeczywistość i może włączyć się do dyskusji.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich.

Kurs języka angielskiego i warsztaty rozwojowe on-line

Fundacja Strefa Innowacji

Trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu szkoleniowego online "Młodzi sprawni językowo". Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych oraz wzrost kompetencji zawodowych młodych osób z niepełnosprawnością wzroku. Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 14-32 lata zamieszkałe w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, które chcą poprawić swoją znajomość języka angielskiego oraz wzmocnić kompetencje komputerowe i miękkie. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się online.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie projektu.

https://www.sprawnijezykowo.strefai.org.pl/

Program wspierający rozwój zawodowy osób z niepełnosprawnościami

ul. Wiankowa 3 61-131 Poznań

Nowe kwalifikacje? Powrót do pracy? Start zawodowy poprzez staż? Wsparcie
w dotarciu do pracodawców?

Program udziela kompleksowego wsparcia w poszukiwaniu i utrzymaniu zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Większość konsultacji odbywa się zdalnie. We wsparcie zaangażowany jest kreator kariery, mentor, prawnik, psycholog i doradca zawodowy.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres mailowy: poznan@fazon.pl

Bezpłatny Żłobek na Ratajach dla dziaci, których niepełnosprawne i niepracujące mamy planują powrót na rynek pracy!

Poznań, os. Stare Żegrze 14/65

W Poznaniu na os. Stare Żegrze 14/65 rozpoczyna działalność bezpłatny żłobek "Mali Odkrywcy" finansowany ze środków Unii Europejskiej, z którego korzystać mogą niepełnosprawne matki przebywające na urlopach wychowawczych lub bezrobociu. Podczas pierwszego roku funkcjonowania żłobka opłacie będzie podlegało wyłącznie wyżywienie dzieci: 12 zł/dzień. Do "Małych Odkrywców" przyjmowane są dzieci, które nie ukończyły 3 lat.

Żłobek "Mali Odkrywcy" jest istotną częścią projektu z obszaru aktywizacji zawodowej dedykowanego mieszkankom Poznania, które planują powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka. W ramach aktywizacji zawodowej matki mogą wziąć udział w szkoleniach zawodowych, 3-miesięcznych stażach zawodowych oraz indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym, psychologiem i pośrednikiem pracy. Z tytułu udziału w szkoleniu zawodowym i stażu każda matka otrzyma stypendium szkoleniowe i stażowe.

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Michońska-Skomra

Koordynator Projektu

510 488 157, maliodkrywcypoznan@jcgroup.pl

1 Strona 2