Zielone Ogródki w oku kamery

Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego to zabytkowy zieleniec z fontanną, położony w centrum Starego Miasta. Dla jednych jest miejscem wypoczynku, a dla drugich libacji alkoholowych. Operatorzy monitoringu miejskiego zgłosili już 62 zdarzenia, wymagające interwencji straży miejskiej lub policji.

Zielone Ogródki - kadr zarejestrowany przez monitoring miejski
Zielone Ogródki - kadr zarejestrowany przez monitoring miejski

Spożywanie alkoholu, niszczenie zieleni, dewastacje wyposażenia, zaśmiecanie, a nawet osoby leżące w stanie upojenia alkoholowego, to najczęściej powtarzające się interwencje z terenu Zielonych Ogródków. Od nastania wiosennego ocieplenia nie ma tam dnia bez interwencji służb porządkowych. Operatorzy monitoringu miejskiego prowadzą niemal stałą obserwację tego terenu. Tylko wczoraj dwukrotnie interweniowała tam Policja. Rano, ok. godz. 10:40 operator zauważył dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ławce i spożywali alkohol - zostali ukarani. Natomiast ok. godz. 23:15 operator zauważył tam czterech młodych mężczyzn, którzy na placu zabaw spożywali alkohol i niszczyli jego wyposażenie. Między innymi wyrwali z ziemi konika na sprężynie i skakali po zjeżdżalni. Sprawę prowadzi Policja.

Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego - skwer z fontanną zlokalizowany u zbiegu ulic Strzeleckiej, Zielonej i Długiej. Istnieje w tym miejscu od 1840 r. - więcej na temat historii tego miejsca czytaj tutaj.