Wrzesień w liczbach

Mieszkańcy Poznania we wrześniu zgłosili 6779 próśb o interwencję. Były to zgłoszenia przekazane drogą telefoniczną, mailową lub osobiście.  

Straż miejska
Straż miejska

Niestety i tym razem dominowały interwencję związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów -było ich aż 4544. Większość z nich zakończyła się postępowaniem mandatowym wobec kierowców, którzy zignorowali przepisy dotyczące parkowania.

Finalnie strażnicy założyli na koła źle zaparkowanych pojazdów 1407 blokad, wystawili blisko 2100 wezwań i odholowali 211 aut zgodnie z artykułem 130a PoRD. 167 kierowców otrzymało mandat za parkowanie na terenie zielonym.

Ale interwencje związane z ruchem drogowym to nie wszystko - strażnicy wystawili 138 mandatów osobom spożywającym alkohol w miejscach zabronionych, 405 razy interweniowali wobec osób, których życie lub zdrowie było zagrożone. 60 osób zostało odwiezionych do ODON.

Pomocy potrzebowały także zwierzęta - zespół strażników z Eko Patrolu interweniował wobec nich aż 461 razy - ranne ptaki, bezpańskie psy i koty to najczęściej powtarzające się sytuacje.

We wrześniu odbyło się także kilkanaście wydarzeń z udziałem strażników dbających o porządek. Imprezy masowe zawsze wymagają odpowiedniego zabezpieczenia.

Miniony miesiąc to także uroczystości w szkołach związane z początkiem roku szkolnego. Strażnicy z Zespołu Profilaktyki zabezpieczali przejścia dla pieszych 1 września. W kolejnych dniach przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań z najmłodszymi w klasach podstawowych i przedszkolach na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły.