Winogrady - Wartostrada pod lupą strażników

Zapowiadane w ubiegłym tygodniu kontrole ul. Nadbrzeże przyniosły efekt - w miniony weekend tylko siedmiu kierowców pozostawiło samochód na trawniku. Jedna sprawa znajdzie swój finał przed Sądem, a pozostali zostali ukarani mandatami.

Ul. Nadbrzeże - kontrola strażników w rejonie Wartostrady (Piątkowo)
Ul. Nadbrzeże - kontrola strażników w rejonie Wartostrady (Piątkowo)

Dojazd do ogrodów działkowych Wartostradą w części Winograd (ul. Nadbrzeże) jest dozwolony, jednak bez możliwości parkowania. Ulica Nadbrzeże objęta jest zakazem ruchu z możliwością dojazdu do ogrodów działkowych. Oznacza to, że samochód można pozostawić tylko na terenie ROD. Jednak z miejsc przeznaczonych do grillowania, które wyznaczone są wzdłuż Wartostrady, chętnie  korzystają mieszkańcy, niekoniecznie działkowcy. Na spory ruch samochodów oraz wykorzystywanie trawników na parking zwrócili uwagę mieszkańcy, którzy nawet całymi rodzinami korzystają z uroków Wartostrady.   Strażnicy zapowiedzieli monitorowanie tego rejonu, szczególnie w dni wolne od pracy.

Są pierwsze efekty - w miniony weekend funkcjonariusze Referatu Północ interweniowali tylko w 7 przypadkach niszczenia zieleni. Kierowcy zaparkowali swoje samochody na trawnikach i ponieśli tego surowe konsekwencje. Jednak to, w porównaniu z wcześniejszym "najazdem biwakujących", można uznać za dużą poprawę. Okazuje się, że publikacja w mediach zapowiadająca kontrole odniosła skutek.

Monitorowanie tego miejsca będzie kontynuowane.