Wakacyjna profilaktyka

Strażnicy oraz policjanci włączyli się w program miejskich półkolonii. Jak rozpoznajemy bezpieczne kąpieliska, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia, czy jak zachować się w przypadku agresji psa, to tylko wybrane zagadnienia z wakacyjnych spotkań profilaktycznych.

Spotkania strażników i policjantów z dziećmi w ramch miejskich półkoloni
Spotkania strażników i policjantów z dziećmi w ramch miejskich półkoloni

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. Strażnicy z zespołu profilaktyki oraz policjanci odwiedzają dzieci spędzające wolny czas w ramach miejskich półkolonii. Umiejętne połączenie atrakcji przygotowanych przez organizatorów z zasadami bezpiecznego wypoczynku pozwala najmłodszym utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę i uniknąć czyhających zagrożeń. Koloniści, między innymi dowiadują się, co wyróżnia przyjazną plażę i bezpieczne kąpielisko, poznają zasady wchodzenia do wody i przebywania w miejscach nasłonecznionych, jak zachować się w trakcie burzy, gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia, oraz jak korzystać z połączenia alarmowego 112.

W spotkaniach tych funkcjonariusze również wykorzystują fantomy do ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.