Wakacje na półmetku!

Czas biegnie nieubłaganie i niedawno rozpoczęte wakacje już przekroczyły półmetek. Strażnicy z zespołu profilaktyki podsumowują pierwszy miesiąc spotkań w ramach półkolonii i już planują działania na sierpień.

Bezpieczne Wakacje
Bezpieczne Wakacje

Wakacje, to czas wolny od szkoły i intensywnej nauki, ale nie jest to czas wolny od przestrzegania norm bezpieczeństwa (przepisów, regulaminów i zasad). Wszędzie gdzie jesteśmy, czy to w mieście, na wsi, w kinie lub nad jeziorem, musimy się do nich stosować, by być bezpiecznym. W trosce o wakacyjne bezpieczeństwo strażnicy, często wspólnie z policjantami, odwiedzali dzieci w ramach półkolonii. W dniu dzisiejszym, dzieciom odpoczywającym na półkolonii zorganizowanej przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki, przypominano o podstawach bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach, odmiennych od miejsca zamieszkania. Udzielono praktycznych porad z zakresu pierwszej pomocy, przypomniano numery alarmowe oraz jak należy postąpić w przypadku zagubienia się. Dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz przypinki "bezpieczne wakacje", by być bardziej widocznym i pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

Opisane spotkanie było jednym z wielu, jakie od początku wakacji przeprowadzili strażnicy i policjanci. Spotkania z dziećmi w osiedlowych domach kultury, spotkanie z podopiecznymi  Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "AMIKUS", czy udział w akcji "Lato na Targach"-  wszędzie tam rozmawiano o bezpieczeństwie, pierwszej pomocy oraz o ekologii, a koloniści otrzymywali drobne upominki. Również  POSiR, wraz z Młodzieżowym Ośrodkiem Sportowym, przygotowali ofertę dla dzieci, które wolny czas spędzają w Poznaniu.  Program został tak dobrany, by uczestnicy bez względu na wiek i płeć mogli znaleźć dla siebie jak najwięcej ciekawych zajęć. Bowling, piłka nożna, gry i zabawy sportowe, pływanie - liczyły się nie tylko dobra zabawa, ale także bezpieczeństwo, o którym w przerwach przypominali strażnicy i policjanci.

Było także spotkanie wyjątkowe, wręcz niecodzienne, z najmłodszymi pacjentami Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM. Na długo w pamięci strażników oraz przedstawiciela WORD-u pozostanie uśmiech dzieci.... to dla nas najlepsza nagroda.

W sierpniu najważniejszym zadaniem dla strażników z zespołu profilaktyki będzie przygotowanie szkół i najbliższego otoczenia na powrót dzieci. Funkcjonariusze sprawdzać będą te elementy infrastruktury drogowej i bezpośredniego otoczenia szkół, które wpływają na bezpieczeństwo najmłodszych. Również w sierpniu przeprowadzony zostanie cykl spotkań z osobami wyprowadzającymi psy na spacer. Strażnicy będą przypominali o podstawowych zasadach z zakresu czystości i bezpieczeństwa. Do końca wakacji kontynuowane będą spotkania z dziećmi w ramach zorganizowanych półkolonii.

Wypoczywajcie Bezpiecznie.