Uważaj jak i gdzie parkujesz - jutro mecz Lecha

W najbliższy piątek, na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej, rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice. Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do czasowych zmian w organizacji ruchu.

Rozpoczęcie meczu o godz. 20:30.

Foto SMMP - archiwum
Foto SMMP - archiwum

Najważniejsze zmiany w organizacji ruchu na drogach wokół stadionu będą dotyczyć:   

  • zakazu parkowania przy ul. Wałbrzyskiej (na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • zakazu parkowania przy ul. Ptasiej (na odcinku od ul. Bułgarskiej do ul. Wałbrzyskiej pozostawione samochody będą usuwane na parking strzeżony, na koszt właściciela);
  • w części ulic Bułgarskiej, Grunwaldzkiej i Jugosłowiańskiej wprowadzone zostaną zakazy ruchu i związane z tym zmian nakazujące inne kierunki jazdy. Należy dodać, że niektóre ograniczenia nie będą dotyczyć mieszkańców dojeżdżających do miejsca zamieszkania.

Dodatkowo zwracamy szczególną uwagę kierujących, którzy będą chcieli zaparkować samochód w pobliżu stadionu, na konieczność bezwzględnego przestrzegania wszystkich przepisów z zakresu postoju samochodu. Między innymi przypominamy o zakazie parkowania na terenach zielonych, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, w bramach wjazdowych nieruchomości czy na chodnikach. Zasady te są najczęściej łamane powodując liczne utrudnienia dla mieszkańców okolic stadionu.

Piłkarzom życzymy wygranej, a kibicom tylko sportowych emocji.