Słodycze dla najmłodszych

W dniach od 14 do 22 marca strażnicy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK organizują zbiórkę słodyczy dla dzieci z rodzin ubogich i potrzebujących.  

Słodycze dla najmłodszych
Słodycze dla najmłodszych

Zając wielkanocny to jeden ze świeckich symboli zbliżających się świąt. Według tradycji zostawia on prezenty w koszyczkach lub ukrytych gniazdkach, których szukają dzieci po świątecznym śniadaniu.  Jednak w ten radosny dzień nie wszystkie dzieci znajdują słodkości.  Dlatego kolejny rok strażnicy z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy SMMP angażują się w zbiórkę słodyczy. Zebrane dary przekażą za pośrednictwem wolontariuszy PCK dla dzieci z ubogich i najbardziej potrzebujących rodzin.

Dzięki wspólnej hojności możemy uzbierać wiele smakołyków, które już niedługo wywołają uśmiech na buziach najmłodszych. Razem sprawimy, by Wielkanoc była bardziej słodka.

Zbiórka słodyczy dla podopiecznych PCK to nie jedyna taka inicjatywa honorowych dawców krwi. W ciągu całego roku zbierają książki, które trafiają do szkolnych bibliotek natomiast w maju proszą o zabawki i słodycze, które przekazują do domów dziecka.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Słodycze przyjmujemy codziennie, w godzinach od 7:30 do 15:00 w następujących punktach:

  • plac Kolegiacki 17, w Komendzie SMMP, budynek C pok. 014;
  • ul. Janickiego 20, w siedzibie Wydz. Zachód;
  • os. Bohaterów II Wojny Światowej 35 A, w siedzibie Wydz. Wschód;
  • ul. Św. Marii Magdaleny 12, w siedzibie Wydz. Centrum;
  • os. Bolesława Chrobrego 117, w siedzibie referatu Piątkowo.

Uwaga:

Prosimy o przekazywanie słodyczy tylko w oryginalnych opakowaniach z długimi terminami ważności.